Středisko


Tepelná čerpadla

Firma zajišťuje, dodává a instaluje tepelná čerpadla systému vzduch – voda. Tyto jednotky využívají energii z venkovního vzduchu a přes výměník ohřívají vodu topné soustavy a TUV. Jsou to inverterová tepelná čerpadla, řídí se ekvitermní regulací, podle venkovní teploty, teploty topné vody, nebo prostorovým termostatem.

Tepelná čerpadla Toshiba

Zařízení dodáváme v provedení split skládající se ze dvou částí, vnější kondenzační jednotky a vnitřního hydroboxu, volitelná součást je zásobník TUV o objemu 150, 200 nebo 300 litrů. Pro větší komfort je možno instalovat dálkové ovládání.

Tepelná čerpadla Panasonic

Zařízení se dodává též v děleném provedení split nebo i v provedení monoblok kde všechny části jsou obsaženy ve vnější jednotce, k čerpadlu je možno zvolit zásobník TUV o objemu 200 nebo 300 litrů. Nová řada T-CAP má neměnný nominální výkon až do -15 °C.

Dodávaná Tepelná čerpadla mohou být jednofázová nebo třífázová a jsou vybavená bivalentním zdrojem.

Předpokladem vysoké účinnosti tepelného čerpadla, úspory energie a rychlé návratnosti vložené investice je dobře izolovaný dům, podlahové vytápění, případně naddimenzované radiátory vytápěcí soustavy.